PSYCHOTERAPIE

Psychoterapie je určena těm, kteří chtějí lépe porozumět sobě, lépe fungovat ve společnosti, najít řešení svých trápení, zlepšit svůj partnerský vztah, jako i těm, kteří u sebe nachází příznaky různých poruch – poruchy nálady, deprese, úzkosti, poruchy příjmu potravy, poruchy sexuálního života, potíže s přizpůsobením se novým životním situacím či zažívají stres po traumatu.

Terapie může probíhat jako

  • Krátkodobá, orientovaná na řešení /většinou kolem 5sezení/
  • Dlouhodobá, kdy spolu s klientem procházíme problémové oblasti života a společně se snažíme zlepšit kvalitu fungování.
  • Nabízíme psychoterapii individuální, párovou i práci s rodinami.

RELAXAČNÍ METODY

V dnešním uspěchaném světě je čas, který má člověk pro sebe, velmi důležitý. Najít si chvíli na to, být v  kontaktu sám se sebou, tady a teď. Relaxační techniky k psychologii neodmyslitelně patří, je to přirozený stav organismu, stejně jako spánek. A stejně jako spánek, podporuje načerpání energie, vyrovnání fyziologických procesů, zklidnění, zmenšuje psychosomatické potíže.

Relaxačních technik je několik druhů, jedno mají společné – důležité je se zastavit, vnímat vlastní tělo a naučit se správně dýchat. I pár minut denně může pomoci cítit se lépe.

Mezi ty nejznámější patří Autogenní trénink Schultze a Progresivní svalová relaxace podle Jacobsona.

BIOFEEDBACK

Metoda speciálně určená lidem, kteří chtějí snížit míru stresu ve svém životě, naučit se kontrolovat své emoce, zvítězit nad poruchami spánku, zbavit se úzkostí, zklidnit se a zlepšit pozornost. Využíváme k tomu patentovaný přístroj EmWave PC Stress ReliefSystem.Tento přístroj využívají specialisté mimo jiné v psychologii sportu, managementu, zdravotnictví.

Zjednodušeně se dá říct, že jde o prostředek k získání větší kontroly nad vlastním tělem a ději, které v něm probíhají. Větší kontrola vede k uvolnění, snížení stresu, zmírnění bolestí nebo vypracování zdravých návyků. Je to alternativní forma léčby vzhledem k farmakoterapii – někdy ji nahradí, jindy doplní. Nemá žádné vedlejší účinky, je absolutně bezpečná. Podmínkou úspěchu je pouze vůle něco změnit a motivace klienta ke změně. Během sezení klient napojený na monitoring dostává zpětnou vazbu o tom, jaké fyziologické změny u něj probíhají.

NAPIŠTE NÁM

KONTAKT

AMBULANCE KLINICKÉ PSYCHOLOGIE
Mgr. Martina Gebarová s.r.o.


Telefon: 775 893 394 (všední dny 8-13)
E-mail: info@klinickypsycholog.com
Adresa: Na Poříčí 595, 738 01 Frýdek-Místek
: 06939856

www.klinickypsycholog.com

ORDINAČNÍ HODINY

Pondělí 8:00 - 17:00
Úterý 8:00 - 18:00
Středa 8:00 - 17:00
Čtvrtek 8:00 - 18:00
Pátek 8:00 - 12:00
Ministerstvo zdravotnictví udělilo našemu pracovišti Mgr. Martina Gebarová s.r.o. akreditaci, kterou se v souladu s ustanovením § 45 odst. 1 písm. a) zákona č. 96/2004 Sb. získává oprávnění k uskutečňování celého vzdělávacího programu pro obor specializačního vzdělávání „Psycholog ve zdravotnictví – Klinická psychologie“